FAQ - časté dotazy

Jak se připravit na fotografování v atelieru?

Odpovědi na Vaše konkrétní otázky podle druhu fotografické práce naleznete v záložce ukázky, v hlavním menu našich stránek. U jednotlivých kategorií pak nad fotografiemi nejdete krátký blog.


Jak dlouhou dobu strávíte v atelieru?

Fotografování dětí - cca 1 - 1,5 hodiny
Běžné fotografování portrétu a fotografování aktů - cca 1,5 - 2 hodiny

Doba trvání je po vzájemné domluvě se zákazníkem různá. Záleží na přání zákazníka a jeho představě o konečném výsledku naší společné práce. Konečná cena nezávisí na čase společně stráveném v ateliéru.


Foto z atelieru, nebo fotografování v exterieru, či u zákazníka doma?

Fotografování v ateliéru a v exteriéru je velmi odlišné. V ateliéru naleznete větší soukromí, možnost pohodlného kombinování rekvizit a kostýmů, stálé světlo a příjemné prostředí interiéru. Oproti tomu exteriér může být tak rozmanitý, jak jen si dokážete představit. Venkovní prostředí lze výborně zapracovat do fotografií a společně s vhodným kostýmem využít jako výrazový prostředek. Nese sebou ale menší soukromí, či problémy vzniklé případnými rozmary světelných podmínek nebo počasí jako takového. Tato volba je spíše věcí osobního vkusu. Někdo má raději fotografie dětí v ateliérovém zpracování, modelka nebo rodina zase možná spíše ocení možnost tématicky a scénicky pestřejších snímků v exteriéru nebo domácím prostředí. Pro inspiraci nahlédněte do našich galerií „když ještě nezlobí“ a „venku“, zde naleznete typické příklady ateliérové i exteriérové fotografie.


Proč zvolit kombinovaný balíček ( videozáznam + fotografie)?

Tento balíček nabízíme zejména rodinám s dětmi. Vychází ze spolupráce fotografky a kameramana a výsledkem je krátký klip sestříhaný z momentů, které si kameraman natočí v průběhu doby cca 1 až 2 hodinového natáčení. Klip je proložen fotografiemi vzniklými při natáčení a fotografie jsou přiloženy na DVD jako slideshow. Součástí balíčku jsou i upravené fotografie na CD. Klip je sestříhán do vhodné hudbu, kterou si popřípadě zvolí zákazník sám dle vlastního vkusu. Výsledný záznam je krásnou vzpomínkou na okamžiky z dětství Vašeho dítka a může být i pěkným dárkem pro vaše příbuzné, kteří pak nemusí sledovat dlouhé záznamy. Natáčení může probíhat u Vás doma, na Vaší zahrádce, nebo na jiném Vámi zvoleném místě v přírodě.


Jaká je cena za naše služby?

Práce v atelieru i práce v exterieru vyžaduje svůj čas a následně pak též čas fotografa i kameramana pro zpracování zakázky v postprocesu ( úprava fotografií, střih videa). Doba strávená úpravou zakázky, i rozsah práce při následných úpravách, se řídí individuálním přáním zákazníka. Stejně pak i cena. Cenu za provedenou práci určuje fotograf nebo kameraman po domluvě se zákazníkem na základě jeho představy o výsledku práce, náročnosti fotografování či natáčení a formě úprav fotografií či videa.


Jaký je konečný výsledek naší práce?

Fotografování v atelieru - DVD obsahující sérii upravených, vyretušovaných fotografií, v plném rozlišení, vhodných k tisku. Neupravené fotky nejsou součástí DVD. Počet upravených fotografií závisí na individuální domluvě mezi zákazníkem a fotografem.


Proč nedostanete vytištěné "papírové" fotografie, ale pouze fotografie v digitální podobě na DVD?

Přání zákazníka jsou individuální a stejně tak i představa o konečném výsledku. Některý zákazník upřednostní tisk malých formátů, jiný raději vybrané fotky vytiskne na plátna. Dle konkrétní představy zákazníka můžeme zajistit tisk velkoformátových tisků, sestavit knihu, či připravit fotografie na DVD ve formě slideshow, pro prohlížení na PC, nebo televizi. Z tohoto důvodu jsou naše fotografie v digitální podobě. V případě fotografování svatby, bývá součástí balíčku určitý počet fotografií, který je závislý na druhu vybraného balíčku. Součástí našich stránek je i přímé prolinkování na naší partnerskou firmu, která nabízí tisk fotografií a fotoobrazy ve špičkové kvalitě.