Fotogalerie - A tady už zlobí (batolata, malí lezci, chodci a tvrdohlavá zlobidla)

Nebojte se přijít se svými raubíři a princeznami. Sama jsem máma, nervstvo zatím pracující a vytrénované, proto i živější a neposednější zlobidla zvládám s přehledem a pochopením mužům ne příliš vlastním.:-) ...


Nebojte se přijít se svými raubíři a princeznami. Sama jsem máma, nervstvo zatím pracující a vytrénované, proto i živější a neposednější zlobidla zvládám s přehledem a pochopením mužům ne příliš vlastním.:-) Jistě, občas se objeví díra na plátně nebo nějaký flek od čaje či drobek po piškotu… Nevadí. Cílem takového rodinného focení není podle mne situace, kdy dítě posadíme na seslík a terorizujeme ho pokynem „sýr“. Jistě je dobré vytvořit alespoň jeden snímek, na kterém bude Vaše dítě vypadat jako anděl, který právě spadl z nebe, právě proto, aby si ho babička mohla pověsit na zeď a naivně si myslela, že má nejhodnějšího vnoučka na světě. Taková babička je pak spokojená a vnoučka přijede kdykoliv ráda hlídat. ALE, milé matky, přiznejme si, že takové Vaše dítě, vlastně žádné dítě, prostě není.:) Proto dětem v atelieru nezakazuji vyjma likvidace vybavení a světel prakticky nic. Ať si hrají, lezou, chodí, křičí nebo brečí. Z fotek by měla přímo vyzařovat opravdová nátura a veselá povaha Vašeho dítka a vlastně život sám. Ne pokaždé je fotka kompozičně dokonalá, ne pokaždé je světlo ideální, ale pokaždé, až se na ni po letech podíváte, se snad pořádně zasmějete a možná Vám i slzička ukápne. Takové fotky jsou vypravěči a pamětníky.

Takové fotky mám ráda a takovou práci ode mne čekejte. Co vezmete dětem na sebe je úplně jedno, nezatěžujte je častým převlékáním, to je nebaví. Nenuťte jim něco, co nenosí rády. Důležitá je dobrá nálada. Klidně jim vezměte oblíbenou hračku nebo nějakou sváču, ať se jim v atelieru líbí a napříště nevřískají, až je tam znova povlečete.:) K dispozici mám i sladká a plyšová lákadla a odměny čili motivace zajištěna.:)

Těším se na ty malé skřítky i na Vás!