Fotogalerie - Když ještě nezlobí (novorozeňátka a malá miminka)

Narodilo se Vám štěstí a Vy jste neviděla nic hezčího na světě. Je malinké a tak krásné. Nebyla by škoda jej nezvěčnit? Maminky, které u mne byly již v těhotenství na focení bříška, většinou počítají s tím, že dříve či později přijdou i s miminkem ...


Narodilo se Vám štěstí a Vy jste neviděla nic hezčího na světě. Je malinké a tak krásné. Nebyla by škoda jej nezvěčnit? Maminky, které u mne byly již v těhotenství na focení bříška, většinou počítají s tím, že dříve či později přijdou i s miminkem. S focením miminka začínáme většinou po šestinedělí. Dříve bych to nedoporučovala, zejména kvůli dítěti, které je v tomto období náchylnější na nemoci. A já přesto že jsem člověk zdravý, chorobám nepodléhající, raději čekám právě do 7. týdne. Zdravé miminko by již po šesti týdnech nemělo nic v atelieru ohrozit, mělo by být pěkně vylouplé, a přesto stále malinké, aby fotky byly krásné.

Takto malá miminka jsou, jak já říkám, „hadrová“ a jde s nimi provádět různé „kousky a čísla“, které bychom s větším protestujícím ufňukánkem nenafotily tak jednoduše. Nezapomeňte přibalit různé košilky, oblečky, deky, přehozy, látky a ručníky, do kterých bychom mohli miminko „motat a balit“. Oblečení není třeba moc, příliš časté převlíkání je spíše na škodu. Ty maminky, které už u mne byly v těhotenství, nezapomenou rekvizity, které měly s sebou na předchozí focení bříška, abychom nyní jejich prostřednictvím mohly vytvářet pěkné návaznosti. Snažte se přemluvit tatínka, aby šel s Vámi. Nafotíme krásná společná fota a jistě se nám podaří udělat vyvedené detaily. Když nebude chtít, poproste ho, ať s Vámi alespoň jede, aby Vám pomohl v atelieru. Třeba se nám ho nakonec podaří přemluvit.:-) Na sebe vezměte něco, co nebude příliš odvádět pozornost od dítěte. Nedoporučovala bych Vám výrazné vzory. Tím ovšem neříkám, abyste měly jen bílé nebo černé oblečení. Pro focení detailu je však černé jednoduché oblečení fajn. Mamky můžou vzít i oblečení, které měly v atelieru při focení bříška. Tím opět vznikne příjemná návaznost. Nemusíte mít strach z toho, že bude miminko mrzuté.

Než půjdete do atelieru, zavolejte si a čas focení přizpůsobíme režimu děcka. Kdyby se přeci jen stalo, že bude miminko plakat, počkáme. Nakrmíte ho nebo pochováte a snad se za chviličku podaří vyfotit něco pěkného. Není kam spěchat. Další focení bychom naplánovaly podle toho, jak budete chtít. Nejlepší je to třeba v 6 měsících, kdy děcko sedí, směje se, začíná lézt a pak v roce, kdy už většinou chodí, řádí a je s ním legrace.