Fotogalerie - Náctiletí (odrostlejší děti a náctiletí)

Tak tady to bývá někdy náročné, ale zajímavé!:-) Snad ještě nějaký zbytek mladého ducha v hloubce mého těla zbyl. Nicméně copak se asi skrývá v hlubinách študákovy duše?:-) To je otázka, kterou si každý z nás znovu a znovu pokládá každý den ...


Tak tady to bývá někdy náročné, ale zajímavé!:-) Snad ještě nějaký zbytek mladého ducha v hloubce mého těla zbyl. Nicméně copak se asi skrývá v hlubinách študákovy duše?:-) To je otázka, kterou si každý z nás znovu a znovu pokládá každý den, a velká část rodičů na ni nedokáže odpovědět. Většina dnešních duší, Vašich odrostlých andílků, skrývá přání zvláštní, pro Vás nepochopitelná. Ostatně i my jsme měli svá přání a tužby, nad kterými právě naši rodiče ohrnovali nos. A i my jsme si tenkrát mysleli tu svoji pravdu. Přemítala jsme o tom, jak jsou nemožní, nemoderní a neuvěřitelně zaostalí.:-). Nechte je tedy projevit svou osobnost a nejméně polovinu přípravy nechte na nich. Nechte ty poberty vybrat si oblečení, které je in a nevnucujte jim usedle příšerné hadry po sourozencích nebo nedej bože po Vás.:-) Nechte je, ať si vezmou oblíbené plakáty, sluchátka s empétrojkou i ostatní pro Vás nedůležité blbosti, které však přesně popisují, co se jim v hlavince honí.

Mají koníčky? Ať si přibalí hokejky, klidně i tu protivnou kytaru, která Vám doma drnčí celý den, nebo oblečení na aerobic.:). Je Váš synek hopper? Nechte ho zabalit ty nevkusně vypadající kalhoty s rozkrokem u kolen a klidně mu je nechte spustit na půl žerdi. Nerovnejte mu kšiltovku, kterou si předtím tak pečlivě nakřivo nasadil – přesně tak, jak se to má správně nosit.:-)Nechte dcerunku, ať si zmatlá oči a nalakuje nehty. Ať není nucena schovávat fotky v šuplíku a netrhne si ostudu na Facebooku.

Na Vás je pak omladinu do atelieru dovézt, odvláčet jim tašku dovnitř, zúčastnit se povinného společného fotografování a posléze vyklidit pole a dojet si třeba na kávičku. Synáček nebude nucen snášet Vaše prosby o políbení a dcerunka se bude moci bez obav nakrucovat ve svůdných pózách, aniž by se cítila trapně před mámou a tátou, kteří už dávno zapomněli, jak má správná našpulená pusa na fotce vypadat. Z šatníku můžou vzít ledacos a třeba se nám podaří vytvořit i nějaká neotřelá kombinace. Doufám, že se slečny a mladí pánové nebudou nudit a zase někdy rádi přijdou k té fotografce, která sice není úplně v cajku, ale alespoň je neprudí.