Fotogalerie - Než přijde na svět

Tato kategorie je určená především budoucím maminkám a potažmo i tatínkům. Milé nadcházející maminky, rozhodly jste se zvěčnit své rostoucí bříško, aby miminko i Vy jste měly krásnou památku? Focení těhulek je poslední dobou velmi moderní záležitostí. Každá maminka má o focení trošku jiné představy ...


Tato kategorie je určená především budoucím maminkám a potažmo i tatínkům. Milé nadcházející maminky, rozhodly jste se zvěčnit své rostoucí bříško, aby miminko i Vy jste měly krásnou památku? Focení těhulek je poslední dobou velmi moderní záležitostí. Každá maminka má o focení trošku jiné představy. Některá se těší na romantické fotky, které by byly spíše něžné. Jiná raději preferuje střízlivější styl. Obojí je samozřejmě možné. Jistě si dobře uvědomujete a koneckonců na různých stránkách i vidíte, že takové focení mezi čtyřmi zdmi není příliš jednoduché. Nekopírovat již stokrát vyčerpané nápady a udělat hezký originální snímek je při tak specifickém focení problém. Nemůžu se vyhnout tomu, aby mnou vytvořená fotka, kterou jsem sama vymyslela, nepřipomínala třeba fotku Vaší kamarádky, kterou si nechala udělat někde jinde. Přesto se snažím o nová a neotřelá témata. Někdy přijde nápad sám, někdy mi pomůžete Vy.:) Mám tím na mysli to, že budu moc ráda, když se na takové focení se zvláštní péčí připravíte. Zkuste kamarádky. Zkuste se zeptat třeba i svého muže, co se mu vybaví, když se řekne těhotenství. Stačí slovo, nepatrný podnět, asociace, která nastartuje mou představivost, a máme to doma. Divila byste se, jak neobvyklý nápad může mít chlap nebo Vaše malé dítě. My ženy na to pohlížíme pořád stejně. Vezměte s sebou rekvizity. Je vcelku jedno, co Vás napadne. Kamínky, oblečky, kvítka ... Tyto artefakty můžeme použít jednak při focení bříška, jednak při focení dítka již narozeného. Taková návaznost vypadá opravdu pěkně třeba ve fotoknize, kterou můžeme miminku začít skládat ještě dříve, než přijde na svět.

Jaké vzít oblečení, když je Vám skoro všechno malé? Nevadí. I rozepnutá halenka, ze které vykukuje bříško, nebo elastické šaty splní svůj úkol. Černé legíny nebo punčochy použijeme v každém případě. Džíny, které už nedopnete, můžeme nechat rozepnuté. Stejně tak sáčko nebo svetřík. Jestiže Váš partner nebo manžel nechce jít s Vámi, nic se neděje. Každý chlap na to není a věřte, že většina z nich k tomu svolí, když se Vám to štěstí narodí, a on už si prostě nemůže pomoci.:). Pakliže řekne ano a půjde, bude to prima. Vzniknou krásné detaily nebo partnerská fota, třeba i akty. Jestli se bojíte, že Vám v atelieru nebude dobře, buďte klidná. Nemusíme spěchat a průběh focení plně přizpůsobíme Vašemu momentálnímu stavu. Nezapomeňte se objednat včas. I když na maminky zpravidla myslím a jejich urputným prosbám na poslední chvíli většinou neodolám, i pro mne je lepší více času na přípravu, aby fotografování mohlo probíhat v klidnějším a tvořivějším duchu. Na focení se objednejte klidně již ve 3. měsíci těhotenství. Samotnou akci pak uskutečníme nejlépe v 8. měsíci, aby bříško bylo už pěkně velké. Fotografování na poslední chvíli však nedoporučuji. Bříško může poklesnout a Vy sama se nemusíte cítit v takové pohodě, jakou byste si pro focení přála.

Milé maminky, budu se na Vás těšit a pak též na to, až mi přijde ta krásná SMSka od Vás s mírami a jménem Vašeho druhého já:-)